VII Koncerty Maryjne z Różą w bydgoskiej Katedrze i świątyniach regionu w 100 rocznicę objawień w Fatimie w dniach 3-31.05.2017 roku.

VII Koncerty Maryjne z Różą w bydgoskiej Katedrze i świątyniach regionu w 100 rocznicę objawień w Fatimie w dniach 3-31.05.2017 roku.

W środę 31 maja 2017 r. w Bydgoskiej Katedrze odbył się   koncert finałowy wieńczący  VII edycję Koncertów Maryjnych z Różą.

Wystąpili Triumphal Brass Quintet w składzie Janusz Bobiński trąbka, Jarosław Klekotko waltornia, Paweł Kalicki puzon, Robert Bartoszewicz tuba i Tomasz Gluska trąbka. Solistkami były panie sopranistki  Beata Bobińska i Mariola Rybicka – Micio.

Po koncercie nastąpiło uroczyste podsumowanie VII Koncertów Maryjnych z Różą oraz wręczenie laurów i dyplomów

Blisko tysiąc chórzystów, solistów i zespołów muzycznych zaprezentowało się podczas „Koncertów Maryjnych z Różą”, które odbywały się w maju w katedrze w Bydgoszczy. Muzycy odwiedzali także inne świątynie regionu. W środę odbył się koncert finałowy. Głównym organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Finałowy koncert wieńczy występ utytułowanych bydgoskich artystów. Przez cały maj występowały także zespoły wyższych uczelni, szkół muzycznych Bydgoszczy, regionu i kraju, chóry osiedlowe i parafialne mające w swoim dorobku repertuar maryjny. Artyści występowali przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, zwanej również Matką Bożą z Różą, a także w świątyniach regionu podczas wieczornych mszy.

Koncerty te odwołują się do przedwojennych tradycji repertuarowych mniej znanych, choć wybitnych kompozytorów. Ich wielkim walorem jest budzenie wrażeń religijnych i artystycznych.

” Koncerty Maryjne ” w katedrze bydgoskiej odbywały się po raz siódmy.